Polgári engedetlenségben résztvevők nyilatkozata

Publikálva:
October 14, 2022

A KÜRT ALAPÍTVÁNYI GIMNÁZIUM POLGÁRI ENGEDETLENSÉGBEN RÉSZTVEVŐ KOLLÉGÁINAK NYILATKOZATA

Alulírottak, a Kürt Alapítványi Gimnázium tanárai és dolgozói 2022. október 14-én polgári engedetlenségi akcióban veszünk részt. Nem vesszük fel a munkaidőnk kötött idejére eső munkát, azaz nem folytatunk oktatási-nevelési tevékenységet. Az akció idejében csak adminisztrációs és felkészülési feladatokat végzünk el. A figyelemfelkeltő akcióban való részvételünkről önállóan, egyenként, jogtudatos állampolgárként döntöttünk. 

Akciónk nem irányul kollégáink ellen, nem irányul iskolánk vezetősége ellen, nem irányul az iskola fenntartója ellen. És főleg nem irányul tanítványaink és tanárjelöltjeink ellen, sőt: az ő érdekeiket szem előtt tartva cselekszünk. 

Valljuk, hogy a sztrájk alapjog, illetve a magyar társadalom jövője nagyban függ a pedagógusok anyagi és társadalmi megbecsültségétől. Hiszünk abban, hogy egy társadalomban élünk és közösséget vállalunk minden magyar pedagógussal és iskolai dolgozóval. Ezért is tiltakozunk kollégáink megfélemlítése és jogszerűtlen menesztése ellen.

A Kürt alapelveihez híven, kötelességünknek érezzük, hogy diákjainknak nem csak az iskola  működésében, de a való életben is megmutassuk a demokratikus értékek melletti elkötelezettségünket és kiállásunkat.

Csatlakozó kollégák:

Bajza Laura

Bálint Anna

Bass Judit

Bognár Gyöngyi

Budaházi Andrea

Csalami Szilvia

Didics Dénes

Guba Zsuzsa

Janszky-Máriás Nikol

Jantász Ildikó

Kécza András

Király Gabirella 

Kis-Rabata Tamás

Kisded Kinga

Knyazovics Anna

Lugosi Krisztián

Nagy Tibor

Nagy Veron

Omischl Ferenc

Orgoványi Lívia

Ormai-Bauer Eszter

Prajczer Petra

Schneider Mihály

Sváb Ági

Szabados Lajos

Varga Flóra

Vigh Mónika

Zelenai Adél


Támogató kollégák:

Ágoston Krisztina

Benkovics Anna

Dan-Kiss Viktória

Döbrösi-Varga Judit

Erős Krisztina

Gál Tamás

Gyuriss Gábor

Házmán Noémi

Huhn Zsófia

Kisling Zénó

Kocsis József

Kurányi Dóra

Perge Gergely

Richardné Kincses Adrienne

Szabó Emese

Szennai Dóra